Jak jsme zkoušeli na veřejnosti

Koncerty TYLS jsou zřídkavé, avšak naše komentáře k nim četné. Přečtěte si, jak se nám kdy dařilo, či nedařilo.

TYLS v Balbínce

Obsah

8. srpna 2006 - koncert na Kozím mejdanu
18. března 2006 - koncert v čajovně Souterrain
21. ledna 2006 - koncert v čajovně Souterrain
29. srpna 2005 - koncert v Balbínce
15. dubna 2005 - masakr v Lipanech
březen, duben 2005 - "swingové" bohoslužby
14. prosince 2002 - koncert u Jiřulky doma
22. června 2002 - live v Troubě
9. února 2002 - koncert u Jiřulky doma

Komentáře

8. srpna 2006 - koncert na Kozím mejdanu

Vzhledem k tomu, že Kráky zjistil, že se koncertu nemůže zúčastnit, nahrál nám svůj part na klávesy a Tom z toho vyrobil CD, kde jedna stopa byly naše tradiční bicí, druhá stopa právě klávesy a zvukařovi jsme dali rozdvojenou šňůru z jednoho stereo výstupu CD přehrávače, každý nástroj zvlášť. Vzhledem k tomu, že nebylo žádné kombo pro kytary, i obě kytary šly přímo ke zvukařovi. Jen basa hrála přes kombo a teprve pak ke zvukařovi.

Do areálu Kozí farmy jsme přijeli asi v jedenáct, zvukař nikde a Standa Penc spal po předchozí páteční sérii, která se protáhla do šesti do rána. Lidi ze stanů postupně vylézali a vypadali po ránu (v poledne) jako po vejprasku. Šli jsme na procházku, vylezli na posedu, nadepsanou jako ROZHLEDNA, tam se Štěpuli moc líbilo, pak jsme jí přibližovali ostružiny, a když jsme se zase přiblížili k pódiu, už tam stála červená dodávka pana zvukaře, jenž v ní byl ležící s pící. Ale probral se a domluvili jsme, že budeme hrát jako druzí po kapele Ikaros z Tanvaldu, kteří začali tuto sobotu jako první asi o půl jedné, zvuk celkem slušný, hudba rozmanitá a pestrá, místy razantní, místy až nijaká.

Naše chystání netrvalo dlouho, v odposlechu zvuk strašnej, ale bicí až až (až přeznívaly a uši rvaly), takže se nebyl problém rytmicky držet. Během Modlitby a možná už i dřív začaly přestávat hrát kytary, až jsme to zarazili, vyhlásili technickou pauzu a hledali, která šňůra nám přerušuje. Jenže do toho přišel pan zvukař, že mu napršelo do aparátu a je chyba u něj. Nějak si něco přepojil a zas to hrálo, tak jsme dohráli všechny naše připravené písničky.

Navzdory této pauze a díky nepříliš početnému opršelému diváctvu jsme zahráli celkem poklidně ale razantně, jak jsme se ptali potom, byl to docela nářez. Taky jsme přetřásali, že živý bubeník na podiu působí dobře, tož jsem se ptal konkurence ze skupiny Drtivá většina, jak zněly naše bicí, oni přiznali, že když se blížili ke stanu s pódiem zdola a neviděli dovnitř, vůbec je nenapadlo, že to je z počítače.

18. března 2006 - koncert v čajovně Souterrain

V sobotu odehrála nejlepší kapela večera svůj další koncert v kavárně - čajovně Souterrain. Koncert nesl podtitul „vlastnoruční bigbít" a konal se pod záštitou pana Petra K. (Ministerstvo životního prostředí), slečny Terezy (Ministerstvo vnitra), pana Jiřího R. (soukromá firma CS Cargo), pana Jana T. (hotel Henry) a pana Jana M. (PUZ*). Návštěvníci si měli možnost poslechnout písně z repertoáru shrnující celé období tvorby skupiny od roku 2002, zakouřit si vodní dýmku nebo poklábosit na třídním srazu.

* PUZ - přísně utajené zaměstnání (pozn. ed.)

21. ledna 2006 - koncert v čajovně Souterrain

Koncert se bohužel konal bez nemocné zpěvačky. Nicméně proběhl v poklidu, naše klaka v počtu pěti statečně tleskala a občas zatleskal i někdo další. Celkově spokojenost i pana klubmastra, hned s námi dojednal repete.

29. srpna 2005 - koncert v Balbínce

15. dubna 2005 - masakr v Lipanech

První veřejná potupa kapely TYLS. Koncert se měl konat v Lipanech v hospodě s obrovským sálem, ktérý se nepodařilo s naší aparaturou obstojně nazvučit. Zvuk byl neposlouchatelný v sále i na jevišti. Diváci (místní pivaři) nás vypískali po několika minutách.

březen, duben 2005 - "swingové" bohoslužby

14. prosince 2002 - koncert u Jiřulky doma

22. června 2002 - live v Troubě

9. února 2002 - koncert u Jiřulky doma

První koncert TYLS v nové sestavě (Radek, Jirka, Tomáš, Honza). Hrálo se u Jirky v obýváku pouze pro pozvané přátele (kdo jiný by taky přišel?). Umělci byli zastíněni četnými stojany s texty a akordy k písním, bez kterých by někteří nedali ani ťuk. Jejich výkony byly pak zastíněny četnými chybami a pochybným projevem. Diváci nicméně dávali najevo svou spokojenost, pravděpodobně také díky průběžnému pohoštění.